Ajankohtaista
Uutisia
-
-
Niko, Riku ja Harjun Woiman Jonni Sarkkinen kävivät viikonvaihteessa Pietarissa tutustumassa kansainväliseen kisameininkiin. Tuliaisina Vaajakoskelle pronssi ja viides sija ja Jonni nappasi omassa sarjassa peräti hopeaa! Ei kehnommin, kun painimassa oli useampiakin kadettien arvokisamitalisteja.
-
-
Rasmuksella oli lauantaina 23.1.2016 Porvoossa käydyissä junioreiden SM-kilpailuissa täysi työpäivä painittavana, mutta se kannatti, sillä tuliaisina oli SM-pronssi.
-
-
Vaajakosken Kuohu oli ylivoimaisesti paras seura lauantaina 9.1.2016 Mäntässä painituissa Valo-paineissa. Vaajakoskelaiset voittivat seitsemän sarjaa kuudestatoista. Kisoihin osallitui painijoita 14 seurasta.
-
-
Kaikki painiryhmät nassikoista kisaryhmään aloittavat kevätkauden harjoitukset maanantaina 11.1. normaalin aikataulun mukaan. Tervetuloa taas salille!
-
-
Vaajakosken Kuohun Riku Suhonen paini hopeaa ja Nooa Parviainen pronssia. Kaajanissa 12.12.2015 painituissa alle 18-vuotiaiden vapaapainin SM-kisoissa.